İmplant Tedavisi
İmplantlar çene kemiğinize kaynaştığından, yapay dişler için stabil destek sağlarlar. İmplantlara takılan

İmplant tedavisi veya dental implantlar diş etlerinin altındaki çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen metal direkler veya çerçevelerdir. Yerleştirildikten sonra diş hekiminizin yerine yeni dişler takmasına izin verirler. Bkz.

Dental İmplantlar veya İmplant Tedavisi Nasıl Çalışır?

İmplantlar çene kemiğinize kaynaştığından, yapay dişler için stabil destek sağlarlar. İmplantlara takılan takma dişler ve köprüler ağzınızda kaymaz veya kaymaz - yemek yerken ve konuşurken özellikle önemli bir avantaj. Bu güvenli uyum, protezlerin ve köprülerin yanı sıra implantların üzerine yerleştirilen ayrı ayrı kuronların geleneksel köprülerden veya protezlerden daha doğal hissetmelerine yardımcı olur.

Bazı insanlar için, sıradan köprüler ve protezler, boğaz lekeleri, zayıf sırtlar veya gagging nedeniyle rahat veya hatta mümkün değildir. Ayrıca, eksik dişlerin bıraktığı boşluğun her iki yanındaki dişlere sıradan köprüler takılmalıdır. İmplantların bir avantajı, yeni yedek dişinizi / dişlerinizi yerinde tutmak için bitişik dişlerin hazırlanmasına veya topraklanmasına gerek olmamasıdır.

İmplant almak için, sağlıklı diş etlerine ve implantı desteklemek için yeterli kemiğe sahip olmanız gerekir. Bu yapıları sağlıklı tutmayı da taahhüt etmelisiniz. Titiz ağız hijyeni ve düzenli diş ziyaretleri diş implantlarının uzun vadeli başarısı için kritik öneme sahiptir.

İmplantlar genellikle diğer diş değiştirme yöntemlerinden daha pahalıdır ve çoğu sigorta şirketi genellikle ücretlerin yüzde 10'undan daha azını kapsamaktadır.

Dental implantları, vidalara benzer şekilde yapay diş kökleri olarak düşünün. Diş implantları çene kemiğinize yerleştirildiğinde, doğal kemiğinizle bağlanır. Kron adı verilen bir veya daha fazla yapay dişi desteklemek için sağlam bir temel oluştururlar.

Kronlarınızı tutmak ve desteklemek için diş implantının üzerine abutment olarak bilinen bir konektör yerleştirilir. Kronlar doğal dişlerinize uyacak ve ağzınıza uyacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

Modern dental implantlar 30 yılı aşkın bir süredir başarıyla kullanılmaktadır. Yedek dişleri desteklemek için mevcut en güçlü cihazlardır - ve daha da iyisi, bu yeni dişlerin doğal olarak hissetmesine, görünmesine ve çalışmasına izin verir.

Eğitimli ve deneyimli bir diş implantı diş hekimi tarafından gerçekleştirildiğinde, diş implantı cerrahisi diş hekimliğinde en güvenli ve en öngörülebilir prosedürlerden biridir.

İmplant tedavisi hakkında daha fazla soru ve şikayetleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.