20 Şubat 2020

Ortodonti

Ortodontik kelime, Yunanca orto ve odons dişlerinden oluşur. Ortodonti, dişlerin diş kemiklerine düzgün yerleştirilmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen bir Diş Hekimliği uzmanlığıdır. Düz bir diş anlamına gelmesine rağmen, bir kelimenin anlamına sahip olan ortodontik bölüm, şimdi sadece dişleri değil, aynı zamanda alt ve orta yüz düzensizliklerini de tedavi ediyor. Ortodonti, başın alt ve üst çeneleri ve birbirlerinin göreceli konumları ve dişlerin ilişkisinin üç boyutlu incelenmesi. 2000’li yıllarda yeni uygulamalarla ortodontik tedavi; Birçok tedavi için şimdi yaş sınırı aşıldı. Ortodontik tedaviler, yetişkin hastalar için tedavi seçeneklerinde ön planda olan estetik yaklaşımlar, hasta memnuniyeti ve konforu ile başarıyla yapılmaktadır.

Ortodonti, dişlerin ve çenelerin yanlış konumlandırılmasını düzelten diş hekimliği dalıdır. Çarpık dişlerin ve doğru bir şekilde uymayan dişlerin temiz tutulması daha zordur, diş çürüğü ve periodontal hastalık nedeniyle erken kaybolma riski vardır ve çiğneme kaslarında baş ağrısına, TMJ sendromuna ve boyuna yol açabilecek ekstra strese neden olur, omuz ve sırt ağrısı. Eğri olan veya doğru yerde olmayan dişler de görünüşünden uzaklaşabilir.

Ortodontik tedavinin faydaları arasında daha sağlıklı bir ağız, daha hoş bir görünüm ve ömür boyu daha olası dişler bulunur.

Ortodontik tedavinin amacı, sağlıklı bir ısırık oluşturmaktır – karşı çenede karşıt dişlere uygun şekilde uyan düz dişler. İyi bir ısırık, ısırmanızı, çiğnemenizi ve konuşmanızı kolaylaştırır. Eryaman ortodonti konusunda detaylı bilgiye ve de hekimlerimize sormak istediğiniz soruları watsapp hattımızdan veya iletişim kanallarımızdan bize iletin. Ankara Etimesgut bölgesinde vermiş olduğumuz hizmet ile sağlıklı gülüş kazanmanızı sağlıyoruz.