Pedodonti
Pedodonti , tıpkı doktorlarda olduğu gibi, özellikle dişleri hala gelişmekte olan çocukları tedavi etmekte uzmanlaşmış dişhekimleri vardır...

Pedodonti , tıpkı doktorlarda olduğu gibi, özellikle dişleri hala gelişmekte olan çocukları tedavi etmekte uzmanlaşmış dişhekimleri vardır. İşte bu nedenle, bir çocuk diş hekimi olarak da bilinen çocuklar için bir diş hekimi, çocuğunuzun ağız sağlığı ihtiyaçları için iyi bir seçimdir.

Çocuk Diş Hekimi İçin Eğitim Gereksinimleri

Çocuk diş hekimliğinde uzmanlaşmak, dişhekimliği okulundan mezun olduktan sonra iki yıllık bir ikamet programı gerektirir. Amerikan Pediatrik Diş Hekimliği Akademisi'ne (AAPD) göre, daha derin bilimsel çalışmaların yanı sıra uygulamalı deneyimlerden oluşan temel çalışma alanları arasında çocuk gelişimi ve psikolojisi, özel ihtiyaçları olan hastaların bakımı, ağız / yüz travması bakımı ve genel anestezi ve bilinçli sedasyon.

Titiz bir ikamet programının yanı sıra, pediatrik dişhekimleri her yıl bir dizi sürekli eğitim dersi alarak güncel kalmaktadır.

Neden Pediatrik Diş Hekimine Gitmeliyiz ?

Pediatrik dişhekimleri genel dişhekimlerine benzer diş prosedürleri uygulamaktadır. Bununla birlikte, uzmanlık eğitimleri nedeniyle, birçok zor davranışsal durumu ele alacak ve bebekler, küçük çocuklar, ergenler ve fiziksel veya zihinsel engelli insanlar da dahil olmak üzere birçok hasta türünü tedavi edecek şekilde donatılmıştır.

Çocuklar diş ziyaretlerine farklı tepki verir ve dişhekimine gitmeye alışkın olmayan bir çocuk, bilmediğiniz çevrede endişeli veya korkulu olabilir. Ve küçük bir çocuk veya özel ihtiyaçları olan kişi kapsamlı diş tedavisi gerektirdiğinde, sedasyon veya genel anestezi gerekebilir.